Ktoré sú futbalové tímy, ktoré získali najviac medzinárodných titulov

Futbal, rovnako ako akýkoľvek iný šport, je upravený nadriadeným orgánom FIFA. Tento orgán je ten, ktorý riadi všetky oficiálne súťaže, pokiaľ ide o národné tímy a športové kluby pridružené v každej krajine. Keď už hovoríme o medzinárodných tituloch, všetci hráči snívajú o tom, že budú vôbec vyhrávať Ligu majstrov, najprestížnejšiu európsku trofej, ale tento šampionát nielenže existuje. V Južnej Amerike organizuje Conmebol (Juhoamerická UEFA) Copa Libertadores a Copa Sudamericana .

Mnohé historické tímy, ako sú FC Barcelona, ​​Real Madrid a AC Miláno, sa v posledných rokoch uchádzať o tieto trofeje a objavujú sa ako historické. Ale nielenže existujú európske tímy, Boca Juniors z Argentíny sa medzi týmito súbormi dostali. V tomto článku vysvetľujeme - podľa oficiálnych štatistík -, ktoré tímy majú najväčšie medzinárodné tituly vo svojich záznamoch.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Aké tímy vyhrali majstrov a koľkokrát

AC Miláno - 18 titulov

Historický taliansky klub AC Miláno vyhrala väčšinu týchto titulov za posledných 20 rokov, pod kontrolou trénerov ako sú Arrigo Sacchi, Fabio Capelli a Carlo Ancelotti. Ale hráči tiež zaslúžia byť menovaní, napríklad holandský Van Basten, Gullit a Rijjkaard, brazílska Kaká, ukrajinský Ševčenko a samozrejme talianski Maldini, Baresi a Pirlo.

V tituloch vyhral 7 majstrovstiev Ligy vyniká, z toho 5 z nich získalo od roku 1989 do roku 2007. Je však zvedavé, že Miláno nikdy vyhral žiadne Pohár UEFA, teraz známy ako Európska liga.

Boca Juniors - 17 titulov

Boca Juniors, argentínsky tím z okolia Boca v Buenos Aires, je latinskoamerický klub s najvýznamnejšími medzinárodnými titulmi. Starý tím hráčov ako Maradona alebo Riquelme je inštitúcia v Argentíne aj Južnej Amerike.

Boca Juniors, ktorý založili talianski imigranti z Janov, získal 17 titulov : 3 medzikontinentálne poháre, 6 pohárov Libertadores, 2 poháre Južnej Ameriky, 1 Super Cup, 4 poháre a 1 pohár Super Cupu.

Nezávislé - 16 titulov

Ďalší klub v Buenos Aires, ktorý nie je River Plate - Boca je historický rival - ale Independiente, je tretí v tejto konkrétnej klasifikácii. Tento tím dosiahol v histórii 7 Copa Libertadores, posledný v roku 2009, keď to bolo v Barcelone, ktorý ho porazil vo finále Svetového pohára klubu, predtým známeho ako Medzinárodný pohár.

Real Madrid - 15 titulov

Real Madrid, ktorý drží rekord víťazstiev v Ligy majstrov (alebo Ligy majstrov) s 9 titulmi, už dlho nemal najžiadanejšiu trofej. Napriek tomu naďalej pokračuje na štvrtom mieste vďaka 3 medzinárodným tímom Supercopas, 2 UEFA a jedinému európskemu Supercopa, ktorý by mohol zvýšiť.

FC Barcelona - 14 titulov

Posledné roky FC Barcelona boli zásadné a posunuli tento klub na piate miesto, a to najmä vďaka 3 ligám majstrov, ktoré sa podarilo dosiahnuť od roku 2006 do roku 2011. Až do príchodu Guardiola na lavičku, ktorá bola najlepším pruhom v histórii Barça vyhral len jednu Ligu majstrov, zatiaľ čo teraz je na dobrej ceste rozdeliť mnohé záznamy.